دسته‌بندی نشده

شب زفاف

شب زفاف چیست ؟

شب زفاف یکی از مرسومات قدیمی ایرانیان است که در آن زوج ها برای اولین بار رابطه ی جنسی همراه با دخول را با یکدیگر تجربه می کنند.

حقیقت این است که با گذشت زمان و تغییرات فرهنگی بسیاری که در ایران به وجود آمده افکار متفرقه درباره ی این شب نیز تغییراتی به همراه داشته؛ برای مثال در گذشته دیدن دستمال خونی عروس که نشانه ی از دست دادن بکارت وی بوده یک رسم بسیار مهم محسوب می شده اما در زمان حال کمتر کسی این رسم را به جا می آورد و اکثریت افراد معتقدند این موضوع تنها یک مسئله ی شخصی میان یک زوج است. همچنین این روزها اهمیتِ رعایتِ بسیاری از موارد بهداشتی و نکاتی که از نظر روانشناسی برای هردو طرف نیاز است بیش از پیش نمایان شده است.

شب زفاف می تواند یکی از خاطره انگیز ترین شب های زندگی یک زوج باشد به همین دلیل نیاز است تمامیِ نکات این شب به درستی انجام شود تا زوج ها در ادامه ی زندگی و رابطه زناشویی خود موفق تر عمل کنند. در این مقاله قرار است به تمام نکاتی اشاره کنیم که لازم است زوجین در شب زفاف آن ها را رعایت کنند تا شب بهتری را پشت سر بگذارند پس با ادامه ی این مقاله همراه باشید.

 

 

شب زفاف چیست؟

در فرهنگ قدیمی ایران شب عروسی یک زوج را شب زفاف می نامیدند، زیرا در گذشته اکثریت افراد در این شب رابطه ی جنسی کاملی داشته و عمل دخول را برای اولین بار تجربه می کردند؛ اما امروزه زوج ها ممکن است خیلی زودتر و در دوران نامزدی نیز رابطه ی جنسی کاملی را تجربه کنند و این موضوع را به شب عروسی خود موکول نکنند.

 

 

اهمیت شب زفاف برای زوجین:

اولین رابطه ی جنسی افراد با یکدیگر تاثیر بسیار مهمی بر زندگی آینده آن ها می گذارد، زیرا اولین تجربه ی عاطفی آن ها با یکدیگر می باشد و ممکن است عدم تجربه ی کافیِ آن ها در این زمینه مشکلات فراوانی را برایشان به وجود بیاورد، به خصوص خانم ها در این شب از نظر روانی و احساسی فشار بیشتری را تحمل کرده و ممکن است هرگونه بی مهری یا خطایی از سمت همسرشان آن ها را نسبت به زندگی و رابطه ی زناشویی شان سرد کند. به همین دلیل همه ی زوج ها نیازمند آموزش در این زمینه هستند تا بتوانند تجربه خوبی را برای خود و همسرشان ثبت کنند.

عدم خونریزی خانم ها در شب زفاف به چه علت است؟

توقعی که همه افراد دارند این است که زنان بعد از عمل دخول به دلیل از دست دادن پرده بکارت خود خونریزی داشته باشند، اما حقیقت آن است که این خونریزی برای همه ی خانم ها وجود ندارد. از جمله مهم ترین دلایل عدم خونریزی خانم ها در شب زفاف شامل موارد زیر است.

  • مهم ترین دلیل خونریزی خانم ها نوع پرده بکارت آن ها می باشد عده ای از خانم ها خونریزی داشته و عده ای دیگر ندارند، از آنجایی که پرده بکارت انواع مختلفی دارد و در تعدادی از انواع آن، بعد از دخول هیچ خونریزی اتفاق نمی افتد، این مسئله کاملا طبیعی است و به معنی باکره نبودن عروس خانم نیست. به همین دلیل آگاهی در این زمینه به خصوص برای آقایان بسیار مهم است تا دچار اشتباهی درباره ی همسر خود نشوند.
  • دومین مسئله ای که می تواند دلیل عدم خونریزی یک خانم بعد از اولین رابطه ی جنسی اش باشد این است که عده ای از خانم ها به طور کاملا ژنتیکی و ارثی هیچ بکارتی ندارند پس قائدتا بعد از اولین دخول نیز خونریزی به همراه ندارند، همه ی خانم ها می توانند با معاینه ی پزشک به راحتی از نوع پرده خود آگاه شوند.

آیا از دست دادن بکارت همراه با درد است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر، متاسفانه به دلیل عدم اطلاعات کافی در این زمینه بسیاری از افراد تصور می کنند که در شب زفاف باید درد شدیدی را تحمل کنند اما این موضوع کاملا نادرست است، برقراری یک رابطه جنسی آگاهانه نه تنها دردی به همراه ندارد بلکه می تواند برای هر فردی نیز لذت بخش باشد.

مهم ترین دلیل ایجاد درد در اولین رابطه ی جنسی استرس و اضطرابی است که هر خانمی قبل از رسیدن به شب زفاف درگیر آن است، توجه داشته باشید که قبل از فرا رسیدن این شب به طور کامل درباره ی ان مطالعه داشته باشید و سعی کنید استرس خود را نیز کنترل کنید. همچنین آقایان بدانند که پیش نوازی و معاشقه ی قبل از دخول می تواند استرس خانم ها را کاهش داده و از احساسات بد دور کند.

اهمیت استفاده از کاندوم و ژل لوبریکانت برای زوج ها در شب زفاف:

ژل لوبریکانت و کاندوم نیز از مواردی هستند که استفاده از آن ها در این شب بسیار ضروری است؛ ژل لوبریکانت برای مرطوب کردن واژن و کاهش درد در زمان دخول بسیار مفید بوده و پیشنهاد می شود حتما زوج ها در شب زفاف و به طور کلی در هر رابطه ی جنسی خود از آن استفاده کنند.

همچنین استفاده از کاندوم برای جلوگیری از بارداری ناخواسته و کاهش بیماری های جنسی بسیار موثر است. به یاد داشته باشید کاندوم می تواند در درمان زود انزالی آقایان نیز موثر باشد.

نکات مهمی که باید هر زوجی در شب زفاف رعایت کند:

  • شب زفاف می تواند بهترین یا بدترین خاطره زندگی مشترک شما را رقم بزند پس حتما سعی کنید با آگاهی کامل و با تحقیق از افراد متخصص به استقبال این شب بروید، همچنین به هیچ وجه به مردم عادی که در این زمینه نظرات مختلفی دارند توجهی نداشته و از هرگونه استرس و احساسات بد دوری کنید.
  • سعی کنید قبل از رابطه با همسر خود صحبت کرده و درباره ی احساسات خود با یکدیگر حرف بزنید، توجه داشته باشید که همسر شما نزدیک ترین فرد به شماست و نباید در این مورد از او خجالت بکشید.
  • سعی کنید با ظاهری آراسته برای این شب آماده شوید و با بوی خوش به بستر بروید.
  • می توانید برای کاهش میزان استرس خود از قبل با پزشک مشورت کرده و با نوع بکارت خود آشنا شوید تا شرایط را بهتر کنترل کنید.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی شده مهم ترین مطالب مربوط به شب زفاف برای خوانندگان عزیز شرح داده شود، امید است زوج ها با عمل نمودن به این نکات شب بسیار خوب و خاطره انگیزی برای خود رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *