دسته‌بندی نشده

ویروس پاپیلوم انسانی

ویروس پاپیلومای انسانی تناسلی

ویروس پاپیلوم انسانی یا همون HPV در حال حاضر یکی از عفونت های رایجی است. این ویروس از طریق رابطه جنسی منتقل می شود.

طبق برسی هایی که در آمریکا در باره این ویروس انجام گرفته است به طور متوسط بیش از نصف افراد در طول عمر زندگی شان حداقل برای مدتی این ویروس مبتلا هستند.

یکی از دلایلی که استفاده از کاندوم مهم است جلوگیری از انتقال این بیماری های مقاربتی است. ویروس پاپیلوم انسانی از طریق رابطه پوستی انتقال پیدا می کند مانند: رابطه جنسی دهانی ، واژنال و مقعدی

یکی از عواملی که باعث افزایش احتمال گرفتن این ویروس می شود افزایش تعداد شریک های جنسی است. زیرا این ویروس می تواند به صورت ناقل بدون علامت منتقل شود.

در حال حاضر بیش از 100 نوع از ویروس HPV وجود دارد که حدودا 30 نوع از ویروس HPV از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. این ویروس بیشتر افراد بین 15 تا 25 سال را درگیر خود می کند.

نوع 6 و 11 ویروس پاپیلوم انسانی باعث زیگل تناسلی در اطراف واژن و یا مقعد می شود و همینطور نوع 16 و 18 این ویروس باعث سرطان گردن رحم می شوند که خطرناک تر از سایر نوع های این ویروس است

به صورت کلی سیستم ایمنی بدن می تواند با این ویروس مبارزه کرده و ان را شکست دهد اما زمان هایی که نمی تواند شکست دهد که بیشتر در مردان این اتفاق می افتد بدون علامت است و خود را با زگیل هایی در اطراف دستگاه تناسلی نمایش می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *