دسته‌بندی نشده

نحوه استفاده از کاندوم

نحوه استفاده از کاندوم

اگر می خواهید کاندوم از بارداری و همیطور انتقال بیماری جلوگیری کند باید درست از کاندوم استفاده کنید . استفاده درست از کاندوم بسیار آسان است با ما همراه باشید با آموزش گام به گام نحوه استفاده از کاندوم.

چگونه می توانم از کاندوم استفاده کنم؟

کاندوم را هنگامی که آلت تناسلی سخت شده باید بپوشید. برای رابطه جنسی دهانی می توانید از کاندوم زبانی استفاده کنید تا از انتقال بیماری جلوگیری کنید.

1. اولین نکته ای که باید در هنگام استفاده از کاندوم در نظر بگیرید تاریخ انقضا کاندوم است. کاندوم تاریخ گذشته به طور موثر نمی تواند رابطه جنسی شما را محافظت کند.

2. مطمئن شوید که کاندوم آماده است تا به درستی حرکت کند: لبه باید در قسمت بیرونی باشد تا مانند یک کلاه کوچک به نظر برسد ، و آن را به راحتی باز کنید. می توانید قبل از شروع کار کمی آن را جدا کنید تا مطمئن شوید که سمت راست آن است. اگر به طور اتفاقی کاندوم را درون خود قرار داده اید ، آن را دور نریزید و از آن استفاده مجدد کنید – یک مورد جدید دریافت کنید.

3. نوک کاندوم را بچسبانید و آن را روی سر آلت تناسلی خود قرار دهید. برای جمع آوری مایع منی (تقدیر) کمی فضای خالی بگذارید. اگر ختنه نشده باشید ، راحت تر می توان پیش انگشت خود را قبل از قرار دادن کاندوم در نوک آلت تناسلی خود و عقب انداختن آن به عقب برگرداند.

4- کاندوم را از زیر شاخه آلت تناسلی خود تا انتهای پایه باز کنید.

می توانید چند قطره روان کننده بر پایه آب یا سیلیکون را درون نوک کاندوم بگذارید تا قبل از اینکه آن را بپیچانید. همچنین می توانید بعد از قرار گرفتن در آلت تناسلی خود ، مقدار بیشتری لوب را به قسمت خارجی کاندوم اضافه کنید. (Lube مبتنی بر آب یا سیلیکون می تواند احساس جنسی را بهتر کند و به جلوگیری از شکستن کاندوم کمک می کند.)

5- رابطه جنسی داشته باشید!

6. بعد از انزال (تقدیر) ، بر روی لبه کاندوم نگه دارید و آلت تناسلی خود را از بدن شریک زندگی خود بکشید. قبل از اینکه آلت تناسلی شما نرم شود ، این کار را انجام دهید ، بنابراین کاندوم خیلی شل نمی شود و اجازه نمی دهد مایع منی شود.

7. با احتیاط کاندوم را از شریک زندگی خود دور کنید تا به طور تصادفی مایع منی (سبزه) بر روی آنها نریزید. کاندوم را در زباله ها دور بیندازید – آن را به توالت نریزید (این می تواند لوله ها را مسدود کند).

شما نمی توانید مجدداً از کاندوم استفاده کنید. هر بار که رابطه جنسی واژینال ، دهانی یا مقعد دارید ، کاندوم جدید را بچرخانید. اگر از یک نوع رابطه جنسی به دیگری (مانند مقعد به واژن) استفاده کنید ، باید از کاندوم جدید نیز استفاده کنید.

در هنگام پوشیدن کاندوم نگران نباشید اگر نعوظ خود را از دست دهید (آلت تناسلی شما نرم می شود) – این بسیار معمول است. اگر این اتفاق بیفتد باید کاندوم را تغییر دهید. فقط کاندوم را خاموش کنید و هنگامی که آلت تناسلی شما دوباره سخت شد ، روی یک مورد جدید بپیچید.

نکاتی در مورد استفاده از کاندوم چیست؟

مراقبت خوب از کاندوم و استفاده صحیح از آنها در هر بار رابطه جنسی مهم است.

کاندوم های خود را در مکانی خنک و خشک و دور از هر نوع اشیاء تیز و نور مستقیم خورشید ذخیره کنید. آنها را برای مدت طولانی (بیش از 1 ماه) در جیب ، ماشین یا حمام خود نگه ندارید ، زیرا گرما و رطوبت بیش از حد می تواند به مرور زمان به کاندوم آسیب برساند. سعی کنید در خرید کاندوم حتما به مکان نگهداری آن دقت کنید.

همیشه تاریخ انقضا را بررسی کنید و قبل از باز کردن کاندوم خود اطمینان حاصل کنید که در بسته بندی حفره ای مشاهده نشده است – هنگام فشار دادن بسته بندی باید بتوانید حباب هوا کمی احساس کنید. اگر کاندوم پاره شده ، خشک ، سفت یا چسبنده است ، آن را دور بیندازید.

از آنجا که مجبور هستید هر بار که رابطه جنسی دارید یا از نعوظ جدید استفاده کنید ، از کاندوم جدید استفاده کنید ، این ایده خوبی است که تأمین کنید. قبل از گرم شدن همه چیز کاندوم را در نزدیکی خود قرار دهید ، بنابراین بدون اختلال در عمل گرفتن آنها آسان است. بهتون پیشنهاد می کنم حتما راهنمای خرید کاندوم را مطالعه کنید.

بیشتر کاندوم ها از قبل روغنکاری شده اند ، اما اضافه کردن یک روغن اضافی بر پایه آب یا سیلیکون باعث می شود کاندوم ها احساس خوبی داشته باشند و از شکستن آنها جلوگیری می کنند. قبل از اینکه آن را بپیچانید ، چند قطره روی سر آلت تناسلی خود یا درون نوک کاندوم خود قرار دهید ، و / یا یک بار آن را در قسمت بیرونی کاندوم پخش کنید.

از کاندوم های لاتکس مانند ژله نفتی (وازلین) ، لوسیون ، روغن کودک ، کره یا روغن پخت و پز استفاده نکنید. روغن به کاندوم لاتکس آسیب می زند و ممکن است باعث شکسته شدن آنها شود.

تهیه کاندوم سرگرم کننده و سکسی بسیار آسان است – تنها چیزی که لازم است کمی خلاقیت و نگرش مثبت است! برای بسیاری از افراد ، کاندوم یک قسمت طبیعی از پیشگویی است. داشتن شریک زندگی تان روی کاندوم ، استفاده از روغن ، تحریک یکدیگر و گفتن چیزهای سکسی در هنگام قرار دادن کاندوم ، همه چیز را داغ و ایمن نگه می دارد. بعلاوه ، دانستن اینکه از یکدیگر در برابر حاملگی و / یا STD محافظت می کنید ، به همه امکان می دهد آرامش داشته باشند و روی احساس خوب تمرکز کنند.

تمرین کاملاً مناسب است ، بنابراین ایده خوبی است که قبل از اینکه در رابطه جنسی استفاده کنید ، کاندوم بخورید. شما می توانید با قرار دادن کاندوم روی آلت تناسلی خود ، یا یک موز ، خیار یا بطری باریک تمرین کنید – هر کاری که به شکل آلت تناسلی انجام شود! تبدیل شدن به یک کاندوم طرفدار قبل از رابطه جنسی ، استفاده از صحیح از آنها در هنگام اهمیت بسیار آسان می کند.

در آخر ، این ایده خوبی است که از یک شکل دیگر از کنترل تولد ، مانند قرص ، حلقه ، شات ، کاشت یا IUD به همراه کاندوم استفاده کنید. در صورت اشتباه یا خراب شدن کاندوم می تواند به جلوگیری از بارداری کمک کند و به شما محافظت بیشتری می دهد ارتباط اگر مبتلا به اختلال کاندوم هستید و روش دیگری برای کنترل تولد ندارید ، پیشگیری از بارداری اضطراری (قرص صبحگاهی) می تواند به جلوگیری از بارداری تا 5 روز پس از رابطه جنسی محافظت نشده کمک کند.
استفاده از کاندوم می تواند تاثیر زیادی در کاهش انتقال بیماری ها و بارداری داشته باشد. اما زمانی این ریسک ها کاهش می یابد که به صورت درست اس کاندوم استفاده شود. با ما همراه باشید با نحوه استفاده از کاندوم

قبل از استفاده از کاندوم بهتر نکات زیر را در نظر بگیرید:

1-بعد از استفاده از کاندوم، کاندوم را درون یک پلاستیک یا دستمال پیچیده و سپس دور بیاندازید.

2- نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که هیچ کاندومی را دوبار استفاده نکنید! حالا گاهی اوقات پیش میاد که شما از کاندوم یک بار بیشتر استفاده نکردید ولی باز هم کاندوم پاره می شه بهتون پیشنهاد می کنم مطلب اگر کاندوم پاره شد چه کاری باید انجام دهیم  را مطالعه کنید که اگر در صورتی کاندوم پاره شد از قبل بدونید که چه اقداماتی باید انجام بدید.

3- نکته دیگر که باید در نظر بگیرید کاندوم های فانتزی به اندازه کاندوم های ساده خیلی مطمن نیستن پس اگر می خواهید از کاندوم های فانتزی استفاده کنید توجه کنید که همراه با استفاده از این کاندوم ها ریسک استفاده ازشون رو نیز بپذیرید.

4- برای روان کنندگی کاندوم های لاتکس از روان کننده های که بر پایه چربی هستند استفاده نکنید زیرا احتمال پارگی زیادی دارند.

5- قبل از استفاده از کاندوم حتما کاندوم را برسی کنید که پاره نباشد.

6- درباره نوع کاندوم حتما با همسرتان صحبت کنید  کاندوم زنانه ، کاندوم مردانه انتخاب کنید. و هم در باره نوع کاندوم مثلا استفاده از شریک جنسی تان بپرسید که دوست دارد کاندوم خاردار یا مثلا نوعی دیگری مانند کاندوم فضایی را تجربه کند ؟

 

خوب حالا که نکات اولیه استفاده از کاندوم را یادگرفتید :

نحوه استفاده از کاندوم چگونه است؟

کاندوم را با دقت باز کنید

استفاده از کاندوم با دقت باز کنید.

برای باز کردن یک بسته کاندوم ، با دقت از امتداد گوشه یا لبه بسته را باز کنید.

برای باز کردن بسته کاندوم از ناخن ها یا قیچی استفاده نکنید.

 

بررسی کنید که کاندوم را از جهت درست استفاده می کنید.

کاندوم باید مانند کلاه باشد.اگر به طور تصادفی کاندوم را وارونه کردید ، آن را بیرون بیاندازید و دوباره شروع کنید.

نحوه صحیح استفاده از کاندوم

و سپس بعد کاندوم را به صورت کامل بپوشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *