دسته‌بندی نشده

نقطه جی چیست و کجا قرار دارد

ما واقعاً در مورد نقطه جی چه می دانیم

اگرچه بسیاری از از زنان هنگام رابطه جنسی دخولی، تحریک داخلی واژن و لذت جنسی را تجربه می کنند، اما علم هنوز ماهیت دقیقی از G-spot را ارائه نداده است.

ایده نقطه جی که یک ناحیه ی لذت بخش در قسمت داخلی و دیواره جلوی واژن قرار دارد، برای اولین بار در دهه 1950 میلادی توسط یک دانشمند آلمانی به نام ارنست گرافنبرگ ( حرف جی نیز از اول نام این دانشمند برای اکتشافش گرفته شده است) پیشنهاد شد.  بعد ها در دهه 1980 کتابی با مضمون نقطه G که The G Spot نام گرفت و سایر اکتشافات اخیر درباره مسائل جنسی انسان را نیز در بر میگرفت، توسط آلیس خان لاداس ، بورلی ویپل و جان پری منتشر شد و صحبت پیرامون نقطه G رواج پیدا کرد. از آن زمان تاکنون بیش از نیم قرن می گذرد اما هنوز تعریف دقیق درباره ی ماهیت نقطه جی دشوار است. اخیراً تصور می شود که نقطه G بخشی از کلیتوریس است که در قسمت داخلی واژن قرار گرفته است. زیرا کلیتوریس تا 10 سانتی متر به سمت داخل واژن امتداد دارد. کلیتوریس یک ارگان اصلی لذت جنسی واژن در زنان محسوب میشود و هنگامی که در رابطه ی جنسی قسمت داخلی کلیتوریس در واژن توسط آلت تناسلی مرد یا دست تحریک شود می تواند لذت جنسی زیادی را برای زنان به دنبال داشته باشد. دیگر محققان دریافته اند که در دیواره جلویی واژن ناحیه ای وجود دارد که در انتهای آن عصب و رگ های خونی بیشتری نسبت به بقیه نواحی واژن وجود دارد که می تواند احساسات و لذت های جنسی و حتی ارگاسمی مرتبط با نقطه جی را توضیح دهد. بنابراین با اینکه افراد زیادی از تحریک دیواره داخلی واژن لذت می برند ، اما هنوز یک ساختار آناتومیکی قطعی وجود ندارد که بتوانیم آن را به عنوان نقطه جی تشخیص دهیم. تنها راه رسیدن به ارگاسم در رابطه ی جنسی داخلی تحریک همین نقطه جی می باشد، اگرچه برای بسیاری از افراد این امر امکان پذیر است ولی در بسیاری دیگر نیز این اتفاق رخ نمی دهد. اگر می خواهید ارگاسم با تحریک نقطه جی را تجربه کنید، سعی کنید همزمان به کلیتوریس و نقطه جی خود توجه کنید. اغلب اوقات ، تحریک کلیتوریس می تواند شما را به ارگاسم برساند در حالی که تحریک نقطه جی می تواند سطح بالاتر و عمیق تری از لذت جنسی را به همراه داشته باشد و موجب یک ارگاسم متفاوت گردد.

Figure 1تحریک نقطه G برای رسیدن به ارگاسم عمیق در زنان

آیا نقطه جی واقعا وجود دارد؟

با اینکه کتاب های زیادی در مورد نقطه ی جی نوشته شده و متخصصین مسائل جنسی نحوه تحریک آن را توضیح داده اند، تلاش برای یافتن نقطه G همچنان ادامه دارد. حتی مجلات معتبر نیز در مورد مطالب نوشته و فرد را برای یافتن آن راهنمایی کرده اند. سوال اصلی در اینجا این است که آیا نقطه ی جی واقعا وجود دارد یا خیر؟ بسیاری از سکس تراپیست ها و محققان در مسایل جنسی انسان هنوز از وجود نقطه جی مطمئن نیستند و وجود آن را به اثبات نرسانده اند. دانشمندان نیز هنوز نتوانسته اند وجود نقطه جی را اثبات کنند. محققان ایتالیایی معتقدند که تحریک صحیح کلیتوریس می تواند موجب ارگاسم در زنان شود، و نیازی به تحریک نقطه G نمی باشد. بنابراین به جای استفاده از ارگاسم داخل واژنی یا ارگاسم کلیتوریسی باید از عبارت ارگاسم زنانه استفاده کرد. غفلت از کلیتوریس و تأکید بر نقطه G ممکن است مهم ترین دلیل برای به ارگاسم نرسیدن بسیاری از خانمها باشد. علیرغم مطالعات قبلی ، محققان می گویند واژن هیچ ارتباطی آناتومیکی با کلیتوریس ندارد. بر خلاف کلیتوریس ، نقطه جی در داخل واژن قرار دارد. از آنجا که ما نمی توانیم آن را ببینیم، وجود آن در طول تاریخ مورد تردید قرار گرفته است. اما حقیقت این است که نقطه جی وجود دارد و شما فقط نياز داريد كه بفهميد كه در كجا واقع شده است و نحوه ی تحریک آن را بیابید. حتی اگر هرگز ارگاسم داخل واژنی را تجربه نکرده اید، نقطه جی در آنجا است.

Figure 2لذت جنسی در زنان

آیا همه ی زنان با تحریک نقطه جی به ارگاسم می رسند ؟

همه زنها با تحریک نقطه جی خود به ارگاسم نمی روند. بنابراین ، اگر بعد از دخول و رابطه جنسی دچار ارگاسم نشدید، دارای مشکل یا اختلال نمی باشید. بیشتر زنان ، تقریبا 75 درصد نیاز به تحریک کلیتورال برای ارگاسم دارند ، بنابراین اگر شما با استفاده از نقطه G به ارگاسم میرسید، خود را بسیار خوشبخت بدانید. همچنین به احتمال زیاد فرد در اولین تجربه جنسی خود، با استفاده از نقطه جی به ارگاسم نرسیده زیرا این وضعیت مانند بسیاری از اعمال دیگر نیاز به تمرین، آزمایش انواع پوزیشن و زاویه ها ی دخول دارد تا فرد بتواند با آن وضعیت و پوزیشنی که در آن نقطه جی تحریک می شود را پیدا کند. اگرچه لذتی که از لمس و تحریک نقطه جی  به وجود می آید، برای هر زن متفاوت است ، اما طبق گفته ی متخصصان در این زمینه، بسیاری از خانم ها احساس گرمی ، گرگرفتگی را در تمام دستگاه تناسلی و بدنشان تجربه می کنند. نقطه جی در داخل واژن دارای بافتی ضخیم است و به لمس نیز بسیار حساس می باشد. زنانی که قادر به رسیدن به ارگاسم واژینال یا “ارگاسم عمیق” هستند (در نقطه جی ) نسبت به زنانی که فقط به ارگاسم کلیتوریس دست می یابند ، تا حدودی متفاوت و یا کامل تر است. زنان مبتلا به ارگاسم واژن دارای یک لایه ضخیم تر در واژن خود می باشند که با سونوگرافی در ناحیه لگن و واژن مشخص می گردد. در واقع این نقطه را به عنوان نقطه G در نظر گرفته اند که ممکن است مسئول رسیدن به ارگاسم عمیق تر باشد. در هنگام رابطه ی جنسی و تحریک، این بافت ضخامتش افزایش یافته و باعث می شود انتهای عصب آن بیشتر تحریک گردیده و ارگاسم عمیق تر شود. زنانی که با استفاده از نقطه ی جی تحریک نمی شوند به این معنی نیست که لذت جنسی را تجربه نکرده و نمی کنند. اینها به واسطه ی تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند که دارای لذت جنسی مخصوص به خود است.

Figure 3پیدا کردن نقطه G، رسیدن به ارگاسم عمیق

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *