دسته‌بندی نشده

سایز کاندوم

از آنجا که مردان همه از نظر الت جنسی یکسان نیستند، کاندوم‌های که ساخته می‌شود نیز یکسان نخواهد بود. یافتن سایز کاندوم متناسب با آلت جنسی باعث افزایش راحتی شما در هنگام پوشیدن آن می‌شود. این می‌تواند باعث لذت بیشتر در هنگام نزدیکی شود.

استفاده از اندازه مناسب کاندوم برای راحتی، پیشگیری از بیماریهای مقاربتی (STD) و کنترل موثر در بارداری مهم است. پوشیدن کاندوم خیلی بزرگ می‌تواند باعث لغزش آن شود و پوشیدن کاندوم بسیار کوچک ممکن است منجر به شکستن کاندوم شود؛ بنابراین هنگامی که قصد خرید کاندوم را دارید، باید وقت بگذارید و گزینه‌های مناسب را پیدا کنید.

حتی در صورتی که کاندوم‌ها از جنس لاتکس بسیار کشدار هم باشند، اگر کاندوم خیلی کوچک باشد، باز هم ممکن است احساس ناراحتی کنید و احتمال شکستن آن وجود دارد؛ بنابراین باید سایز کاندوم به صورتی باشد که به اندازه کافی جادار و متناسب با آلت مرد باشد. صرف نظر از اینکه در چه سنی داریم و جنسیت ما مرد یا زن باشد، همه ما می‌توانیم از داشتن دانش اولیه در مورد کاندوم بهره مند شویم. در مقاله پیش رو مواردی را که باید در مورد سایز کاندوم بدانیم را بیان می‌کنیم.

اندازه‌گیری آلت تناسلی

سایز کاندوم با توجه به عرض و طول آلت تناسلی مرد تعیین می‌شود. اندازه کاندوم بر اساس اندازه آلت تناسلی قائم شما باید مشخص شود. اندازه‌گیری آلت تناسلی مرد بهترین راه برای تعیین میزان اندازه کاندوم است که شما یا همسرتان باید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید، اندازه‌گیری‌ها باید هنگام نعوظ آلت تناسلی مرد انجام شود و طول آلت تناسلی مرد باید از نوک تا جایی که با استخوان شرمگاهی متصل است اندازه‌گیری شود.

برای اندازه‌گیری دقیق طول آلت تناسلی مرد، یک طرف خط کش یا نوار اندازه‌گیری را روی استخوان شرمگاه خود نگه دارید و آن را تا انتهای آلت تناسلی اندازه بگیرید. برای عرض (دور آن)، از یک رشته یا یک نوار اندازه‌گیری نرم استفاده کنید و آن را به آرامی در قطور‌ترین قسمت آلت تناسلی خود بپیچید؛ و طول رشته یا نوار اندازه‌گیری شده را مشخص کنید. پس از اندازه‌گیری، مارک‌های مختلف را بررسی می‌کنید تا کاندومی متناسب با اندازه آلت تناسلی راست شده خود انتخاب کنید.

سایزبندی کاندوم ها چگونه است ؟

سایزهای کاندوم ممکن است گیج کننده باشد زیرا تولید کنندگان مختلف کاندوم از اندازه‌گیری‌ها و اصطلاحات متفاوتی برای توصیف اندازه استفاده می‌کنند. همانطور که این اصطلاحات اغلب در مورد لباس نیز وجود دارد. یک مارک تجاری می‌تواند کاندوم را در اندازه‌های بزرگ طبقه بندی کند، در حالی که برند دیگر ممکن است کاندوم را با همان اندازه‌ها به عنوان اندازه استاندارد طبقه بندی کند. به طور کلی سایزبندی کاندوم در سه دسته قرار می‌گیرند:

کاندوم‌های کوچک:

کاندوم‌های کوچک بهترین مناسب برای آلت تناسلی که عرض آن دو اینچ و طولش هفت اینچ می‌رسد مناسب است.

کاندوم استاندارد:

افرادی که دارای آلت تناسلی با عرض دو تا دو و نیم اینچ و طول آنها تا هفت و نیم اینچ خواهد بود از این نوع کاندوم می‌توانند استفاده کنند. ولی به طور کلی اندازه کاندوم‌های استاندارد برای اغلب افراد مناسب می‌باشند.

کاندوم‌های بزرگ:

برای افرادی که آلت تناسلی دارند که کمی بیش از دو و نیم اینچ عرض دارند و طول آنها تا حدود نه اینچ می‌رسد، کاندوم‌های بزرگ بهترین گزینه هستند.

هنگام مقایسه اندازه کاندوم باید از عرض کاندوم استفاده شود. دور آلت تناسلی مرد بر تناسب و ماندن و لغزش کاندوم تأثیر می‌گذارد. شما برای پی بردن به سایزهای کاندوم می‌توانید از این راهنماهای کلی استفاده کنید:

عرض کاندوم‌های استاندارد ۱. ۷۵ تا ۲ اینچ (۴۴. ۴۵ تا ۵۰. ۸ میلی متر) است

عرض کاندوم‌های کوچک کمتر از ۱. ۷۵ اینچ است

عرض کاندوم‌های بزرگ بیش از ۲ اینچ است

طول کاندوم را نیز باید در نظر گرفت زیرا کاندوم باید آلت تناسلی شما را بپوشاند و فضای لازم برای انزال شما را فراهم کند. شما می‌توانید از موارد زیر به عنوان یک راهنمای کلی استفاده کنید:

طول کاندوم‌های استاندارد معمولاً بین ۷. ۲۵ تا ۷. ۸ اینچ (۱۸۴. ۱۵ تا ۱۹۸. ۱۲ میلی متر) است

طول کاندوم‌های کوچک ممکن است ۷ تا ۷.  ۸ اینچ (۱۷۷. ۸ تا ۱۹۸. ۱۲ میلی متر) باشد

طول کاندوم‌های بزرگ از ۷. ۲۵ تا ۸. ۱ اینچ (۱۸۴. ۱۵ تا ۲۰۵. ۷۴ میلی متر) است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *