دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

افزایش میل جنسی

افزایش میل جنسی در مردان تا حدودی با زنان تفاوت دارد. مردان نیز موقعیت های تنش زا و استرس میزان سطح تستوسترون خون را کاهش و کیفیت تولید اسپرم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

اما بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، غلات سبوس دار و ادویه جات و ترشی جات می توانند تستوسترون را تنظیم کنند و میل جنسی را افزایش دهند.

 

تفاوت میل جنسی در افراد

میل جنسی به طور طبیعی در افراد مختلف متفاوت است. داشت میل جنسی کم لزوما همراه با مشکل نیست و می تواند عادی باشد. اگر فردی بخواهد میل جنسی خود را افزایش دهد راه های درمانی بسیاری وجود دارد که می تواند آنها را امتحان کند. اگر شخصی فاقد میل جنسی باشد باید هر چه زودتر در صدد درمان برآید زیرا رابطه جنسی بخش از زندگی است و از مهم ترین لذت های زندگی به شمار می رود. اما نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که یادآور شویم میل جنسی با تحریک جنسی دارای مفهوم یکسان نیستند. تحریک جنسی در واقع یک واکنش و پاسخ فیزیولوژیکی است، به این معنی که هنگام نعوظ و انزال دارای هیجانات خاص می شوید. ولی میل جنسی یا هوس جنسی نیرویی است که فرد را به دنبال لذت جنسی می کشاند. یعنی در بعضی مواقع ممکن است شخص دارای میل جنسی باشد ولی به دلایل مختلفی دچار تحریک جنسی یا انزال نگردد.  با این حال اما دانشمندان هنوز در مورد آنچه که رابطه جنسی را ایجاد می کند یا چگونگی اندازه گیری آن در مردان یا خانمها اتفاق نظر ندارند. در حالی که می دانیم هورمون ها در افزایش میل جنسی نقش دارند ولی روشن نیست که چه میزان از تفاوت در سطح هورمون های جنسی باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود.اما عوامل دیگر – روانی ، اجتماعی و جسمی – همچنین برای ایجاد و افزایش میل جنسی بسیار موثر هستند. به گفته محققان ، افزایش تستوسترون می تواند به افزایش خلق و خوی و حافظه و حتی تسکین استرس  یا ترس کمک کند، که همه اینها در افزایش میل جنسی می تواند موثر باشد.

Figure 1افزایش میل جنسی در بین زوجین

افزایش میل جنسی در زنان

میزان میل جنسی در زندگی هیچ کس ثابت نیست. در تمام مراحل زندگی میل جنسی دچار نوساناتی میگردد. بعضی اوقات زنان دچار کاهش میل جنسی و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی می شوند که ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اما روش هایی وجود دارد که می توانیم برای افزایش میل جنسی در خانمها توصیه کنیم. افت میل جنسی یک زن اغلب می تواند نشانه یائسگی باشد. کاهش شدید استروژن می تواند به معنای دردناک بودن رابطه جنسی باشد. در این حالت خانم ها تمایلی به رابطه جنسی طولانی مدت و جذاب  ندارند. استفاده از روان کننده راهی آسان برای حل این مسئله است. رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار متفاوت است. زنان معمولا نمی توانند به طور مستقیم و بدون هیچ پیش زمینه رابطه جنسی برقرار کنند. و تحریکات قبل از رابطه نقش بسیاری در کیفیت رابطه جنسی و افزایش میل جنسی زن دارد. درگیر شدن با مسائل و عاشقانه می تواند رابطه جنسی را برای زن لذت بخش تر کند و باعث افزایش میل جنسی او شود. همیشه نمی توانند فقط مستقیم مستقر شوند ، و کار روی پیش زمینه می تواند نقش زیادی در افزایش میل جنسی زنان داشته باشد. درگیر شدن در رفتارهای عاشقانه تر و شاداب تر می تواند به شما کمک کند. استفاده از ماساژ و صحبت عاطفی و عاشقانه حتی اگر منجر به رابطه جنسی نشود، به طور کلی می تواند در افزایش میل جنسی زنان کمک کننده باشد. لمس کردن اندام زن باعث افزایش آزادسازی هورمون های جنسی در وی می گردد. این هورمون ها باعث افزایش میل جنسی و جذابیت در زنان می شود. برخی از عوامل برای کمک به افزایش میل جنسی کاملاً به زنان وابسته است مثل مراقبت از بدن. استرس ، رژیم غذایی بد و سبک زندگی غیرفعال همگی در افزایش میل جنسی تاثیر بسزایی دارند. توجه به خواب کافی و جلوگیری از موقعیت های استرس زا می تواند کمک کننده باشد. تمرین مدیتیشن سبک ، یوگا یا یک حمام ساده را های خوبی برای حفظ آرامش است. همچنین باید یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم را دنبال کنید. استفاده پروتئین و فیبر زیاد در رژیم غذایی و حداقل یک بار پیاده روی در هفته می تواند دارای تاثیرات مثبتی در افزایش میل جنسی و همچنین آرامش و نشاط برای برقراری رابطه ی جنسی دارد. بعد از انجام این کارها احتمالا احساس بهتر در اتاق خواب و هنگام رابطه جنسی دارید.

افزایش میل جنسی در زنان

افزایش میل جنسی در مردان

افزایش میل جنسی در مردان تا حدودی با زنان تفاوت دارد. مردان نیز موقعیت های تنش زا و استرس میزان سطح تستوسترون خون را کاهش و کیفیت تولید اسپرم را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. اما بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، غلات سبوس دار و ادویه جات و ترشی جات می توانند تستوسترون را تنظیم کنند و میل جنسی را افزایش دهند و به طور قابل توجهی کیفیت رابطه جنسی را بهبود بخشند. آنچه مردان می خورند بر زندگی جنسی آنها تاثیر میگذارد. بنابراین توجه به رژیم غذایی در مردان برای افزایش میل و رابطه جنسی بسیار حائز اهمیت است. برنامه غذایی مناسب می تواند شامل این موارد باشد : وعده های غذایی مفید و بدون کالری و چربی های اضافی، استفاده از غلات و مغز های مقوی به منظور بالا بردن سطح تستوسترون، نوشیدن آب میوه های تازه مثل آب انار یا آب انبه و خوراکی هایی نظیر پسته و عسل که دارای ارزش غذایی بسیار بالایی هستند.

راهکارهای کلی برای افزایش میل جنسی

اضطراب تان را مدیریت کنید. ورزش منظم و داشتن روابط با دیگران می تواند به جلوگیری از اضطراب و تأثیر آن بر میل جنسی کمک کند. داشتن اضطراب زیاد یک مانع متداول برای عملکرد جنسی و میل جنسی در مردان و زنان است که ممکن است به دلیل مشکلات  زندگی یا اضطراب ناشی از موارد خاص مربوط به رابطه جنسی  باشد. افرادی که دارای برنامه کاری شدید ، مسئولیت های مراقبتی یا سایر فشارهای زندگی هستند ممکن است احساس خستگی کنند و در نتیجه میل جنسی کمی دارند. اضطراب و استرس همچنین می تواند ایجاد یا حفظ نعوظ را برای مردان دشوارتر کند که این مورد خود می تواند دلیلی برای کاهش میل جنسی باشد. از راهکارهای دیگر می توان به این موارد اشاره کرد : رعایت بهداشت فردی و جنسی، انجام سرگرمی های مورد علاقه برای کاهش اضطراب و آرامش بیشتر، ورزش کردن ، رژیم غذایی مغذی، تلاش برای بهبود روابط زناشویی و در نهایت صحبت با یک مشاور یا درمانگر.

 

تغذیه مناسب موثری در افزایش میل جنسی در مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *