دسته‌بندی نشده

فواید رابطه جنسی

فواید رابطه جنسی

ما در این مطلب به فواید رابطه جنسی در یک رابطه زناشویی می پردازیم با ما همراه باشید فواید رابطه جنسی در یک رابطه سالم.

رابطه جنسی با همسرتان استرس شما را کاهش می دهد

بعد از یک روز کاری طولانی که خسته هستید یک رابطه زناشویی با کسی که عاشقش هستید باعث می شود به شما آرامش بدهد. در یک رابطه جنسی سالم بدن دوپامین، اندورفین، و اکساتیوسین تولید می کند که باعث کاهش استرس می شود و باعث افزایش شادی می شود.

سطح ایمنی بدن با یک رابطه جنسی سالم تقویت می شود

رابطه جنسی سالم با همسرتان باعث افزایش آنتی بادی می شود و در نتیجه شما در برابر سرما خوردگی و عفونت ها مقاوم تر می شود. یک آزمایشی که از بزاق دهان تعدادی از افراد انجام شده افرادی که به صورت منظم رابطه جنسی سالم داشتن سطح آنتی بادی بالا تری نسبت به افرادی دیگه داشتند.

رابطه جنسی باعث افزایش سلامتی قلب می شود

یکی از فواید رابطه جنسی بهبود سلامتی قلب است. افرادی که یک دست کم سه بار در هفته رابطه جنسی دارند 45 درصد کم تر به بیماری های قلبی یا مغزی دچار می شوند. همچنین رابطه جنسی باعث تعادل رساندن استروژن و تستوسترون می شود.

رابطه جنسی در کاهش وزن و تناسب اندامتان مفید خواهد بود

یک رابطه جنسی نوعی ورزش هم حساب می شود. در هنگام رابطه جنسی میزان تنفس افزایش پیدا می کند و باعث سوختن کالری در بدن می شود. اگر هفتگی 3 بار رابطه جنسی با همسرتان داشته باشید تقریبا 7500 کالری در سال می سوزانید مثل این می مونه که 75 مایل را دویدید.

قرص های ضد درد را دور بریزید.

شاید متفاوت ترین فایده رابطه جنسی ضد درد بودنش است. کافی است یک بار تست کنید اگر گرفتگی یا سردرد داشتید با همسرتان یک رابطه جنسی برقرار کنید و ببیند تاثیر چند برابری نسب به قرص های ضد درد دارد و سردرد تان آرام می شود.

چین و چروک پوست تان کم تر می شود

یکی از فواید دیگه ای که رابطه جنسی دارد افزایش هورمون استروژن در بدن است این هرمون تاثیر زیادی بر سلامت پوست دارد. افزایش هورمون استروژن باعث از بین بردن خشکی پوست و چین و چروک های می شود .

کیفیت خوابتان افزایش می یابد

بعد از رابطه جنسی هرمون پرولاکتین آزاد می شود که هرمون آرامش است و به شما کمک می کند سریع تر به خواب بروید. همینطور در ارگاسم هرمون اکسی‌توسین که به نام هرمون عشق است آزاد می شود این هرمون نیز باعث بهبود خواب شما می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *