دسته‌بندی نشده

کامل ترین راهنمای حساسیت به کاندوم از علائم تا درمان

حساسیت به کاندوم

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای زوج ها پیش بیایید حساسیت به کاندوم از در ادامه ما به برسی کامل علائم کاندوم می پردازیم با ما همراه باشید.

حساسیت به کاندوم

حساسیت کاندوم باعث مشکل زیادی می شود اگر شما احساس می کنید که به کاندوم حساسیت دارید کافی است که به پزشک مراجعه کنید و آزمایشات لازم را بدید حتما توجه کنید که به صورت سر خود هیچ دارویی را مصرف نکنید حتما برای رفع حساسیت به لاتکس کاندوم با دکتر خودتون مشورت کنید و به صورت اصولی برای رفع حساسیت خود به کاندوم اقدام کنید.

علائم حساسیت به کاندوم

در بیشتر افراد علائم حساسیت به کاندوم به صورت موضعی بوده و در نقاطی است که کاندوم با پوست تماس داشته. به زبان ساده تر در نقطه ای حساسیت نشان داده می شود که به صورت مستفیم لاتکس با پوست تماس داشته باشد. حساسیت به صورت خارش، قرمزی، برآمدگی، التهاب، کهیر و جوش های پوستی نمایش داده می شود.

علائم حساسیت به کاندوم در خانم ها

علائم حساسیت به کاندوم در خانم ها

خانم ها به دلیل این که غشای واژن پروتئین را راحت تر جذب می کند بیشتر در معرض واکنش حساسیتی هستند. خانم ها بیشتر به صورت سیستمیک واکنش نشون می دن یعنی یک واکنش کلی از بدن رخ می دهد که به این واکنش ، واکنش سیستمیک می گویند. به این صورت رخ می دهد که خارش، قرمزی، برآمدگی و کیهر در مناطقی از پوست نمایش داده می شود که به صورت مستفیم با پوست تماس نداشته است. همچنین در موارد خیلی حساس ممکن است فرد دچار آنافیلاکسی بشود که این نوع حساسیت باعث ایجاد حساسیت تنفسی التهاب گلو و… بشود.

حساسیت به کاندوم در مردان

همانطور که گفته شد حساسیت به لاتکس کاندوم ممکن است به وجود بیایید و عموما این حساسیت با به صورت خارش، قرمزی، برآمدگی، التهاب، کهیر و جوش های پوستی نمایش داده می شود. این نمایش حساسیت ها در مناطقی بیشتر نشان داده می شود که با کاندوم تماس مستفیم داشتن. نمایش حساسیت به کاندوم در مردان هم به این شکل است. مردان کمتر حساسیت به کاندوم خود را به صورت سیستمیک نشان می دهد. اما اگر شما هم بعد از استفاده از کاندوم با این موارد مواجه شدید حتما به دکتر مراجعه کنید.

خرید کاندوم ضد حساسیت زا با ارسال رایگان و پرداخت در محل

حساسیت به کاندوم تاخیری

اصولا حساسیت به کاندوم به دلیل حساسیت به لاتکس کاندوم به وجود می آید. حساسیت به کاندوم تاخیری ممکن است به صورت خارش، برآمدگی، التهاب و کهیر ببشود. حساسیت به کاندوم تاخیری ممکن است باعث بیماری های شدید تری نیز بشود به شما بیشنهاد می کنیم که اگر فکر می کنید که به کاندوم تاخیری حساسیت دارید حتما با پزشک خود صحبت کنید و به صورت اصولی حساسیت به کاندوم تاخیری رو بر طرف بکنید.

درمان حساسیت به لاتکس کاندوم

درمان حساسیت به کاندوم

بعد از این که فهمیدید که به کاندوم حساسیت دارید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا به صورت اصولی و گام به گام مشکل شما رفع بشود. در واردی که حساسیت به لاتکس کاندوم زیاد نیست برای درمان پزشک ممکن است از هیستامین یا کورتیکواستروئیدها استفاده کند ( در موارد خارش ) . اما اگر شریک جنسی شما با لاتکس کاندوم مشکل داشته باشد شما می توانید از کاندوم های غیر لاتکسی استفاده کنید. همچنین کاندوم هایی در بازار به نام کاندوم های غیر حساسیت موجود است که می توانید از این نوع کاندوم ها هم استفاده کنید.

درمان حساسیت به کاندوم در زنان

با توجه به این که حساسیت به لاتکس بیشتر در زنان به وجود می آید درمان حساسیت به کاندوم در زنان یکی از سوالات اصلی است که بیشتر افراد می پرسند برای جواب دادن به این سوال باید بهتون بگم که برای درمان اول به یک متخصص زنان مراجعه کنید تا با برسی شرایط شما به صورت کامل راهکاری جامع به شما بدهند. اما یکی از راه های ساده درمان حساسیت به کاندوم در زنان این است که از شریک جنسی خود بخواهید از کاندوم هایی که در آن از لاتکس است استفاده نکند.

دارویی برای حساسیت کاندوم

برای درمان حساسیت به کاندوم هیچ وقت به صورت سر خود از دارو استفاده نکنید حتما به پزشک مراجعه کنید تا به صورت اصولی کاری برای حساسیت تون انجام بدید اما به صوت کلی در واردی که به صورت خارج یا التهاب کم ایجاد می شه دارویی که عموما تجویز می شه هیستامین یا کورتیکواستروئیدها است. دوباره تاکید می کنم استفاده از این دارو به صورت سر خود ممکن است عوارض جانبی داشته باشد اما عموما دارویی که برای حساسیت کاندوم تجویز می شود این دو تا مورد هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *